Odaklanmanı Arttır

Günlük yaşamımızda hepimiz birçok konuya odaklanma ihtiyacı duyuyoruz. İşteyken, ders çalışırken, biri ile konuşurken… Saymakla bitmez. Aynı zamanda da hepimiz çok fazla dikkat dağıtıcı unsura sahibiz.

Modern hayatta birden fazla konuyla ilgilenmeye çalışırken odaklanma problemleri yaşayabiliyoruz. Bazen dikkat dağıtıcı unsurlar sorun olmuyor ve dikkati tek bir noktada toplama konusunda başarılı oluyoruz. Ancak bunu yapabilmek ve devam ettirebilmek her zaman kolay olmuyor. Zihinlerimiz bir noktadan sonra çok fazla odaklanmaktan yorulabiliyor. Ya da birçok dikkat dağıtıcı unsur varken tek bir yere konsantre olmak konusunda zorlanıyor. Tam odaklanacağımız anda bir mesaj, arama, mail veya sosyal medya bildirimi geliyor.

Bu noktada çoğumuz fark etmesek de bu durumu daha da zorlaştırıyoruz. Çünkü odaklanamadığımız için kendimize kızıyor, adeta bu sorunla boğuşuyoruz. Bastırmaya çalışıyoruz. Tabi ki bu da bize daha fazla odak sorunu ile geliyor. Çünkü zihin daha çok karmaşıklaşıyor.

İşte tam da bu anda bir nefese ihtiyacımız var. Farkındalığımızı kazanmaya ve zihin karmaşıklığımızdan An’a dönmeye ihtiyacımız var. Mindfulness meditasyonları ve odaklanma hakkında birçok akademik araştırma yapılmakta. Bu araştırmalar bize Bilinçli Farkındalık meditasyonlarının odaklanma üzerinde birçok olumlu etkisi olduğunu gösteriyor. Mindoor App’te bulacağınız odaklanma için Mindfulness meditasyonları; düşüncelerle boğuşmadan, şefkat ile zihin dağınıklığı için sizlere yardımcı olacak!

7 Gün Boyunca Ücretsiz!

Meditasyon yapmanın huzurlu dünyasını özgürce keşfet istiyoruz. 
7 günlük ücretsiz deneme sürecini istediğin zaman sonlandırabilirsin. Deneme sürecinin sonuna kadar senden hiçbir ücret almayacağız.