Stres Azaltma Programı

Stres Azaltma Programı, içeriğindeki meditasyonlarla 5 hafta boyunca her gün “Anbean” sizle birlikte olacak. Düzenli olarak uygulayabileceğiniz günlük meditasyonlarla stres seviyenizi yönetmenize yardımcı olurken, aynı zamanda meditasyon alışkanlığı kazanmanız için büyük bir destekçi! 

Anbean App’teki Stres Azaltma Programı, Uluslararası geçerliliği olan 8 Haftalık Bilinçli Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı’ndan (MBSR) esinlenilmiş, iyi olma halini arttırmaya yönelik bir programdır. Bu programda 5 hafta boyunca her gün uygulayabileceğiniz meditasyonlarla karşılaşacak ve adım adım yeni meditasyonlarla ilerleyeceksiniz. Bu sayede hem iyi olma halinizi desteklerken, hem de düzenli meditasyon alışkanlığı için ilk adımları atabilirisiniz.

Program içeriğinde bütün duygularımız gibi kaygı ve stresi de tanımaya çalışacağız. “Neden stresleniriz? Stresi nasıl azaltabiliriz? Neler strese yol açar?” gibi soruların cevaplarını bulabileceğimiz bu programda, meditasyonun stres üzerindeki etkisini görünce siz de şaşıracaksınız.

Daha önce kaygı ve stres yaşadığınızda bedensel tepkilerinize dikkat ettiniz mi hiç? Genellikle terleme, kalp atışında hızlanma, titreme, hızlı nefes alma, kas gerginliği gibi durumlar ortaya çıkar. Peki bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Stres aslında evrimsel ve faydalı bir duygudur. Kaygılı ve stresli hissettiğimiz zaman orunları çözmek için harekete geçeriz. Daha ilkel zamanlarda atalarımız bir tehlike gördükleri zaman kaç ya da savaş refleksi verirlerdi. Aslında bu bedensel tepkiler de bedeni bu reflekse hazırlardı. Kaslara kan pompalanması için kalp hızlanır, oksijenin yetmesi için nefes hızında artış olur, vücut kendini soğutmak için terlerdi. Bizler de bu evrimsel refleksi günümüz modern dünyasında stresli hissedince yaşayabiliyoruz. Programda stresi tanıyarak onunla özdeşleşmemeyi, ondan sıyrılabilmeyi de bu şekilde pratik edeceğiz. Farkındalık alanı yaratarak stres döngüsünü kırabilme becerileri üzerinde çalışacağız.

7 Gün Boyunca Ücretsiz!

Meditasyon yapmanın huzurlu dünyasını özgürce keşfet istiyoruz. 
7 günlük ücretsiz deneme sürecini istediğin zaman sonlandırabilirsin. Deneme sürecinin sonuna kadar senden hiçbir ücret almayacağız.